8. etapa České Budějovice – Hamburk 9.4.2022: Děčín – Drážďany

Co napsat k sobotě a 74 km veslování z Děčína do Drážďan? Respektive jak to napsat slušně 🤔?

Možná to lze vyřešit odkazem na tzv. “aprílové počasí” pokud pod něj tedy spadá “čerstvý” nárazový protivítr, teplota okolo 5 stupňů Celsia a neustále se vracející silné dešťové přeháňky doprovázené kroupami. V tomto neustále se střídajícím cyklu proloženém jednotkami minut slunečního svitu vypadal celý dnešní Radkův den.

Na druhou stranu, veslovalo se přenádhernou krajinou Porta Bohemica, kdy od Děčína až po Pirnu se člověk jen kochá neskutečnou krajinou se skalními městy, hrady, pevnostmi, pitoreskními lázeňskými městečky a klidnými údolími.

Pastva pro oči a tip na výlet jsou i celé Drážďany, jejichž délka po vodní cestě nás na závěr dne trochu překvapila, neboť dnešní plavba končila až na samém konci města.

O nevítané zpestření se během přestávky v Pirně postarala jedna z bouří, který Radek spolu s doprovodem dnes čelili. Poryv větru a vrstva krup se postarala o stržení obou lodí do rychle tekoucího Labe kdy doslova v poslední vteřině Radek intuitivně skočil do vody a spolu s polonahým parťákem se lodě podařilo zachránit. Chvilka to byla skutečně dramatická, neboť proud Labe Radka strhával pod plato a jen taktak se mu podařilo vylézt.

Velký dík patří osvědčenému “provianťákovi” Honzovi Kučerovi, který se o oba veslaře během dne ukázkově staral a během přestávek v Bad Schandau i Pirně měl vzorně vytopeno 👍😁.

Zítra Radka ještě s doprovázejícím Pavlem Malinským čeká veslování do Riesy, tak snad se už to počasí konečně začne umoudřovat 🙏!!!

Výtěžek Radkovy charitativní sbírky podpoří Domov důchodců v Bechyni nad Vltavou! Více informací zde ↘️.

ℹ️: https://www.vorarstvi.cz/l/vltavsti-plavci-pomahaji/