Olympijská osmiveslice Karlisch

Voroplavba Radka Šťovíčka uspořádala v termínu 2. a 3. října, v rámci ukončení letní voroplavecké sezóny, setkání stříbrných medailistů a olympioniků, veslařů z reprezentační osmiveslice.

Po téměř 50 letech se společně sešli, do osmiveslice posadili a zaveslovali si členové posádky lodě Karlisch, úspěšní veslaři pánové Jiří Štefan, Miroslav Vraštil, Josef Neštický, Pavel Konvička, Petr Lakomý, Lubomír Zapletal a kormidelník Jiří Pták, které doplnili další medailisté z Olympijských her a Mistrovství světa ve veslování, pánové Václav Chalupa a Pavel Malinský.

Víkendový program sestával ze dvou bloků, nejprve ze sobotního představení historické osmiveslice Karlisch veřejnosti u kostela Svatého Jošta na břehu Vltavy v Českém Krumlově a poté nedělní lipenské vyjížďky při využití zázemí prostor veslařského a bruslařského klubu VBK Lipno, doprovázené zájmem zástupců médií.

Osmnáct metrů dlouhá osmiveslice Karlisch je kultovní lodí německé výroby, na které závodili českoslovenští veslaři v roce 1972 na olympiádě v Mnichově a se kterou v roce 1973 na mistrovství Evropy v Moskvě vybojovala stříbrnou medaili. Nyní je unikátní osmiveslice součástí depozitní loděnice Radka Šťovíčka.

Víkendová akce a setkání posádky bylo podpořena nádherným počasím, stejně jako bohatým kulturně-sportovním programem s večerním posezením. Všem veslařům děkujeme za účast. Děkujeme i partnerům akce za podporu: Povodí Vltavy, Lake Rowing, Hotel Mlýn, Liteboat ČR, Surfsport.