První “Po stopách…” (2018)

Vůbec první plavba Po stopách vltavských plavců proběhla na jaře roku 2018 kdy otec myšlenky, původem olomoucký veslař a současný vorař krumlovský, Radek Šťovíček, oslovil kamaráda a legendu českého veslování Václava Chalupu s nápadem zorganizovat rekreační plavbu na veslicích, která by mapovala historii plavení dřeva a českého vorařství.

Slovo dalo slovo, oslovilo se pár kamarádů a první pětice veslařů se ve složení Radek Šťovíček, Václav Chalupa, Vladimír Milota, Vítězslav Huja a Pavel Malinský, s cyklo doprovodem v osobě veslaře Petra Kováče a řidiče doprovodného vozidla Honzy Kučery, vydala na cestu.

Čtyřdenní putování bylo zahájeno v pátek 4. května 2018 od plata Lannovy loděnice v Českých Budějovicích a veslovalo se až pod Karlův most v samém srdci Prahy, kam veslaři doputovali v pondělí 7. května.

Během plavby se veslaři setkali s pamětníkem voroplavby, panem Václavem Husou, který veslařům poskytl množství informací o plavení vorových pramenů, stejně jako předal tipy k zastávkám na zajímavých místech spojených s historií plavení dřeva, ať ještě zachovaných, anebo již dávno ukrytých pod vltavskou hladinou.

Jedna odpověď na “První “Po stopách…” (2018)”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *